*****************************
Третата игра ще предложи на играчите изцяло триизмерна модерна графика, подобрен и усъвършенстван геймплей, както и още много нови изненади. Ще имате на разположение над 150 единици, три раси (The Empire, The Legions of the Damned и Elven Alliance), красиви градове и единици и задълбочен геймплей. Ще бъдат доразвити и самите главни герои, които ще предвождат армията ви с нова система за рапределение на опита и точките.Disciples 3 се очаква да се появи по рафтовете на магазините най-късно през третата четвърт на тази година.
Източник
*****************************
Превю на играта:Сигурно почти всички са чували за Heroes of Might and Magic, особено за изключително популярната тройка и скорошната петица. Малцина обаче знаят, че „героите” винаги са имали страховит конкурент от миналото в лицето на Disciples. Има доста съществени разлики между двете поредици, така че ще кажа няколко думи за незапознатите с „последователите”.
Кампанията на Disciples е изпълнена с коварство, алчност, любов, хитрости, подмолни номера, чест, омраза и общо взето нищо човешко не й е чуждо. От Тhe Empire, Тhe Legions of the Damned, Undead Hordes и появилите се в последния експанжън на двойката – The Elven Alliance – в новата трета част място намират само елфите, демоните и хората. Джуджетата и Неживите ще се появяват в кампанията, но за да станат напълно играеми, явно ще трябва да изчакат някое-друго разширение. Човешката империя е разбита, изоставена и без крал, който да я управлява. В този момент, може би единственото нещо, което я крепи пред пълната разруха, е буйният фанатизъм на поданиците й. Демоничните легиони продължават похода за освобождение на покровителя си, Бедрезе. The Elven Alliance, някога миролюбива и пърхаща от радост раса, преминава в пълна милитаризация след полудяването на бога й и прави няколко блестящи победи, но за сметка на това крепящият я съюз започва да се разпада. Така де, не може на един земеделец да му навлечеш броня и да очакваш той да грейне от щастие.

Новите одежди
Основен плюс на предходните части беше, че картинките на съществата и героите, картата, книгите, изобщо всичко беше нарисувано на ръка. Сега това се измества от триизмерна графика. Естествено за картата разбираме, но защо, по дяволите, картинките се заменят? Това придаваше приказна, антична атмосфера. Новите мърдащи 3D персони някак не стоят естествено. Но все пак, дори и с този минус, визията изглежда ослепителна.
Disciples се различава от Heroes с нещо съществено. Тук героят няма точна бройка единици, която може да поведе. Всичко зависи от умението „лидерство”, чието покачване разширява капацитета. Освен това всяко същество има няколко ъпгрейда и тек дървото се разклонява неколкократно. Например един Fighter на Неживите може да стане (при построяване на TemplarEvil Monastery) или Zombie (при Unholy Ground). Оттам, само ако сте избрали тамплиера, ще може да го развиете до Skeleton Warrior (при построяване на Graveyard), а ако сте избрали Zombie, ще може то да се превърне в Dark Lord (при построяване на Dark Idol) и така нататък. Естествено единиците не се различават само по имена, а и по статистики и способности. Общото при всички раси е, че всяка има по една единица от всеки тип: лидер (това е героят), боец, магьосник, стрелец и най-силните единици, които са под графата подкрепление. Само те заемат две места от капацитета, но са с невероятна мощ и си заслужава да имате поне една подръка. Разработчиците ни уверяват, че има съвсем леки промени по дърветата в името на баланса и разнообразието. Преди имаше значение и как разполагате единиците на бойното поле, защото те не можеха да се местят и това беше от голямо значение - с една отлична подредба можехте да победите и в на пръв поглед загубена битка. Казвам имаше, защото в новата част е приет Heroes моделът с неговото голямо поле и местене на единиците подобно на шаха. Мисля си, че това ще е в плюс за играта, защото и тук тактическа мисъл може да се прилага много повече. Трябва да споменем, че за разлика от Heroes, тук съществата не регенерират кръвта си веднага след битката, а трябва да ги възстановите със специални отвари, което е доста добра идея, защото кара човек да се замисли, дали е разумно да направи десет битки в един ход.

В миналата част магиите бяха разделени по сила в 5 нива, всяко ниво с по пет магии, като последното имаше само четири. И петте нива бяха достъпни от самото начало, но с всяко следващо ниво магиите струваха все повече магически кристали - зелен, черен, червен, бял, син. Всяка раса беше повелител на един от цветовете и го получаваше от града си. Все пак магиите изискваха и ресурс от другите кристали, затова трябваше да се търсят различни залежи с такива. Единствено елфите ползваха само своя собствен Зелен кристал. Но те все пак си бяха раса не толкова наблягаща на силата, колкото на магията. За съжаление все още не се знае как ще стоят нещата в Disciples III.
За звука и музикалното оформление обещанието е да са много добри, но все пак не знаем много и за това. Общо взето много неща се пазят в тайна и съветът ми е до излизането на новата част някъде тази година да поиграете някоя от старите. Особено Disciples II, която е невероятна.
Източник
*****************************
Още за:
Disciples 3: Renaissance
Галерия - GamerzHut
Галерия - Games.BG
Трейлър
Official Disciples 3: Renaissance Site
Още за:
Disciples 3: Renaissance
Галерия - GamerzHut
Галерия - Games.BG
Трейлър
- Разработчик: Akkela
- Разпространител: Strategy First
- Жанр: Turn Based Strategy
Official Disciples 3: Renaissance Site
************************

Представи играта с няколко думи за незапознатите.
Disciples III: Renaissance е фентъзи стратегия със силно застъпени ролеви елементи, които са значително подсилени в тази част. Иначе атмосферата и механиките на игра са запазени, включително и представената като мрежа от събития история, включваща всички фракции и която играчът проследява от гледната точка на неговите избранници. Искахме да разширим геймплейните механики, но да останем верни на духа на Disciples.

Кои са най-силните страни на серията, лежащи в основата на третата част?
Простичък, но пристрастяващ геймплей. Игралните механики позволяват бързи и мръснишки битки, които могат да приключат в рамките на минути, а малкият брой единици, участващи в тях повишава тактическият елемент, прави всяко движение важно за изхода от схватката. Рядко има безсмислен удар или решение в битките на Disciples. Както и в играта като цяло. Вдигането на нива, налага инвестиране на усилия във всеки отделен юнит, кара играча да се привърже към него. Друга силна страна на серията е въпросното качване на ниво - то не просто повишава статистики, то директно променя съответната единица в някаква по-мощна нейна форма... с по-badass вид. Единственото, което сме променили тук е спорадичната промяна на пола на единицата при вдигане на ниво, което малко дразнеше преди.

Добре, де, а какви сериозни добавки и подобрения можем да очакваме и какво мотивира всяка една от тях?
В Disciples III някои единици имат допълнителни опции за атака, базирани на класа им, най-вече Лидерите и Лордовете. Подсилихме магическата система, която вече прави действията на тези персонажи много по-непредвидими. Единиците вече ще могат да се разместват по бойното поле (в предишните серии, ако оставеше някой меле-боец в задните редици и той си оставаше там, без да може да нарани никого, докато единицата пред него не бъдеше убита - бел. авт), което прави битките по-динамични и достоверни. Конкретно тази промяна направихме понеже статичността на бойните действия преди беше един от малкото аспекти, които бяха силно критикувани.

Какво се е случило в света на Disciples в началото на третата част? И какво да очакваме от историята - линейност или нещо с отворен край, влияещо се от действията на играча?
Империята е значително отслабена след последната атака на Елфите, които сега владеят повечето от главните й градове. Междувременно Легионът все още се опитва да се възстанови от загубите си и да освободи своя бог - Бетрезен от огнения му затвор. Елфите са се устроили в завладените територии и са ги превърнали в магически гори, но също си имат проблеми със своя бог Галеан, който е бил обсебен от падналите Елфи, Тъмните, чиито души са откраднати от бившата му любима - Мортис, сега е богиня на Немъртвите и на подземния свят. Галеан е взел Тъмните Елфи под своя закрила, но в процеса е изоставил Светлите Елфи, останали без бог и Дивите Елфи, които все още се надяват да си върнат благословията му. Клановете на Немъртвите са разпръснати след поражението на Мортис от Галеан и издирват своите изгубени воини, затворени в дълбоките мини.
Междувременно Висшият Баща е силно разстроен от всичките конфликти в Невандаар. Когато вижда това един от ангелите му, в опит да се хареса на господаря си, решава да изпрати месия, който да пречисти света и да върне светостта му.
Както и в Disciples II историята е нелинейна, кампаниите могат да бъдат играни в произволен ред, като играчът ще научава част от сюжета, представен от гледната точка на избраната раса.

И кои точно са плейъбъл расите? Какви са силните и слабите им страни?
В началото ще имате на разположение три раси - Империята, Легионът на Прокълнатите и Светлите Елфи. Империята на хората има силни бойци, особено ефикасни срещу Демони и Немъртви. Разполагат с важен клон на развитие, водещ до рицарите. Имат най-добрите лечители, но нямат добро магическо дърво. Нямат особено голям избор откъм далекобойни единици, но малкото налични такива вършат добра работа на високите нива. Нямат и гигантски единици, с каквито разполага Легионът.
Елфите - логично - имат много добро дърво от стрелкови юнити, със специални атаки и висока инициатива (демек - започват първи), които нанасят щети преди опонентът да е успял дори да помръдне. Те също имат лечители, чието специално умение е да дават защита срещу определени елементи. Магическото им дърво не е богато, но е достатъчно добро, даващо им два клона на развитие. Имат достъп до Грифоните и могъщите Господари на Висините.
Легионът си има най-стабилното дърво с гигантски единици. Последните разполагат с много умения, най-важното от което е способността на повечето от тях да летят, праваща ги много подвижни. Бойните им редици не са разнообразни като при Империята, но въпреки това предлага някои доста мощни единици. Също така Легионът има достъп до магията на ума, която парализира враговете им.

Как точно ще изглеждат битките?
Опитахме се да повишим степента на достоверност на случващото се, но да запазим времето на битките минимално - искахме ги бързи и яростни, както преди. Също така запазихме броя на единиците малък, за да може всяка една да бъде от значение. Новата бойна система позволява на единиците да се движат по бойното поле, но не позволява тактики в стил удари и бягай. Когато влезеш в битка трябва да се биеш. Също така основните единици имат далеч повече опции за действие спрямо предишните игри, където - примерно - Лидерът имаше една единствена атака.
Нещо за екипировката?
Планираме доста повече такава. Сега имаме система за генериране на айтъми, което създава възможността да се натъкнеш на уникален предмет. Естествено ще има и артефакти с предварително зададени характеристики, свързани с историята, но главната ни цел е винаги да има някаква тръпка от откриването на нещо ново и различно, дори да преиграваш съответния куест. Също така в новата игра видът на Лидерите ще се променя в зависимост от екипировката им.

Да очакваме ли отново мултиплейър?
Разбира се. Въпросният ще поддържа до четирима играчи. Нанесохме промени в геймплея и интерфейса, които ще подобрят функционалността и ще повишат качеството на мултиплейърното преживяване. Така например играчите няма да има нужда да изчакат отсрещната страна да приключи хода си, за да получат достъп до менажирането на градовете си. Което не значи че ще пропуснат нещо от действията на опонентите си, защото всичко случило се на основната карта ще остава маркирано там в началото на хода им. Като цяло искахме да има минимално изчакване и максимална динамика, доколкото походовостта го позволява.
Източник
Разработвана от руската фирма с юбер кретенското име .dat Disciples III: Renaissance се явява продължение на наша толкова любима игра, че просто нямаше как да не следим проекта с дивашки интерес. Навремето изиграхме с кеф дори създадените с единствената цел да изстискат джобовете ни експанжъни просто защото искахме да се завръщаме в света на Последователите отново и отново, докосвайки се до странно красивата му история, наслаждавайки се на страхотния арт, отпускайки се по течението на олекотения, но изненадващо зарибяващ геймплей. Е, в края на тази година - ако всичко върви по план (пък то никога не го прави, дееба) - ще имаме възможността да се насладим на първото истинско продължение на серията от 2002 година насам.
Въпреки че много хора изроптаха срещу преминаването на класиката изцяло в 3D (което е малко тъпо, защото - нека бъдем честни - казусът детайлно 2D срещу съмнително ръбато 3D спря да е актуален някъде в края на деветдесетте) и редуцирането на играемите раси от света на Невандаар само до три - Империята, Легионът на Прокълнатите и Светлите Елфи (което си е грозен удар срещу автора на този текст, който винаги играе с немъртвите симпатяги) от това което видяхме, играта изглежда обещаващо, а старите геймплейни концепции - от промяната на околния свят по характерния за избраната страна от конфликта начин, до разделения на квадрати терен, на който всеки юнит заема различно място в зависимост от това колко е едричък - видимо са запазени. Какво ново освен добре забравеното старо все пак? Нека научим от първа ръка от Ричард Териен от Strategy First (създатели на франчайза, оттеглили се до позицията на зорко надзираващи работния процес разпространители, отстъпвайки място на руснаците; явно в последно време всички походови стратегии трябва да ги правят руснаци...).
Въпреки че много хора изроптаха срещу преминаването на класиката изцяло в 3D (което е малко тъпо, защото - нека бъдем честни - казусът детайлно 2D срещу съмнително ръбато 3D спря да е актуален някъде в края на деветдесетте) и редуцирането на играемите раси от света на Невандаар само до три - Империята, Легионът на Прокълнатите и Светлите Елфи (което си е грозен удар срещу автора на този текст, който винаги играе с немъртвите симпатяги) от това което видяхме, играта изглежда обещаващо, а старите геймплейни концепции - от промяната на околния свят по характерния за избраната страна от конфликта начин, до разделения на квадрати терен, на който всеки юнит заема различно място в зависимост от това колко е едричък - видимо са запазени. Какво ново освен добре забравеното старо все пак? Нека научим от първа ръка от Ричард Териен от Strategy First (създатели на франчайза, оттеглили се до позицията на зорко надзираващи работния процес разпространители, отстъпвайки място на руснаците; явно в последно време всички походови стратегии трябва да ги правят руснаци...).

Представи играта с няколко думи за незапознатите.
Disciples III: Renaissance е фентъзи стратегия със силно застъпени ролеви елементи, които са значително подсилени в тази част. Иначе атмосферата и механиките на игра са запазени, включително и представената като мрежа от събития история, включваща всички фракции и която играчът проследява от гледната точка на неговите избранници. Искахме да разширим геймплейните механики, но да останем верни на духа на Disciples.

Кои са най-силните страни на серията, лежащи в основата на третата част?
Простичък, но пристрастяващ геймплей. Игралните механики позволяват бързи и мръснишки битки, които могат да приключат в рамките на минути, а малкият брой единици, участващи в тях повишава тактическият елемент, прави всяко движение важно за изхода от схватката. Рядко има безсмислен удар или решение в битките на Disciples. Както и в играта като цяло. Вдигането на нива, налага инвестиране на усилия във всеки отделен юнит, кара играча да се привърже към него. Друга силна страна на серията е въпросното качване на ниво - то не просто повишава статистики, то директно променя съответната единица в някаква по-мощна нейна форма... с по-badass вид. Единственото, което сме променили тук е спорадичната промяна на пола на единицата при вдигане на ниво, което малко дразнеше преди.

Добре, де, а какви сериозни добавки и подобрения можем да очакваме и какво мотивира всяка една от тях?
В Disciples III някои единици имат допълнителни опции за атака, базирани на класа им, най-вече Лидерите и Лордовете. Подсилихме магическата система, която вече прави действията на тези персонажи много по-непредвидими. Единиците вече ще могат да се разместват по бойното поле (в предишните серии, ако оставеше някой меле-боец в задните редици и той си оставаше там, без да може да нарани никого, докато единицата пред него не бъдеше убита - бел. авт), което прави битките по-динамични и достоверни. Конкретно тази промяна направихме понеже статичността на бойните действия преди беше един от малкото аспекти, които бяха силно критикувани.

Какво се е случило в света на Disciples в началото на третата част? И какво да очакваме от историята - линейност или нещо с отворен край, влияещо се от действията на играча?
Империята е значително отслабена след последната атака на Елфите, които сега владеят повечето от главните й градове. Междувременно Легионът все още се опитва да се възстанови от загубите си и да освободи своя бог - Бетрезен от огнения му затвор. Елфите са се устроили в завладените територии и са ги превърнали в магически гори, но също си имат проблеми със своя бог Галеан, който е бил обсебен от падналите Елфи, Тъмните, чиито души са откраднати от бившата му любима - Мортис, сега е богиня на Немъртвите и на подземния свят. Галеан е взел Тъмните Елфи под своя закрила, но в процеса е изоставил Светлите Елфи, останали без бог и Дивите Елфи, които все още се надяват да си върнат благословията му. Клановете на Немъртвите са разпръснати след поражението на Мортис от Галеан и издирват своите изгубени воини, затворени в дълбоките мини.
Междувременно Висшият Баща е силно разстроен от всичките конфликти в Невандаар. Когато вижда това един от ангелите му, в опит да се хареса на господаря си, решава да изпрати месия, който да пречисти света и да върне светостта му.
Както и в Disciples II историята е нелинейна, кампаниите могат да бъдат играни в произволен ред, като играчът ще научава част от сюжета, представен от гледната точка на избраната раса.

И кои точно са плейъбъл расите? Какви са силните и слабите им страни?
В началото ще имате на разположение три раси - Империята, Легионът на Прокълнатите и Светлите Елфи. Империята на хората има силни бойци, особено ефикасни срещу Демони и Немъртви. Разполагат с важен клон на развитие, водещ до рицарите. Имат най-добрите лечители, но нямат добро магическо дърво. Нямат особено голям избор откъм далекобойни единици, но малкото налични такива вършат добра работа на високите нива. Нямат и гигантски единици, с каквито разполага Легионът.
Елфите - логично - имат много добро дърво от стрелкови юнити, със специални атаки и висока инициатива (демек - започват първи), които нанасят щети преди опонентът да е успял дори да помръдне. Те също имат лечители, чието специално умение е да дават защита срещу определени елементи. Магическото им дърво не е богато, но е достатъчно добро, даващо им два клона на развитие. Имат достъп до Грифоните и могъщите Господари на Висините.
Легионът си има най-стабилното дърво с гигантски единици. Последните разполагат с много умения, най-важното от което е способността на повечето от тях да летят, праваща ги много подвижни. Бойните им редици не са разнообразни като при Империята, но въпреки това предлага някои доста мощни единици. Също така Легионът има достъп до магията на ума, която парализира враговете им.

Как точно ще изглеждат битките?
Опитахме се да повишим степента на достоверност на случващото се, но да запазим времето на битките минимално - искахме ги бързи и яростни, както преди. Също така запазихме броя на единиците малък, за да може всяка една да бъде от значение. Новата бойна система позволява на единиците да се движат по бойното поле, но не позволява тактики в стил удари и бягай. Когато влезеш в битка трябва да се биеш. Също така основните единици имат далеч повече опции за действие спрямо предишните игри, където - примерно - Лидерът имаше една единствена атака.
Нещо за екипировката?
Планираме доста повече такава. Сега имаме система за генериране на айтъми, което създава възможността да се натъкнеш на уникален предмет. Естествено ще има и артефакти с предварително зададени характеристики, свързани с историята, но главната ни цел е винаги да има някаква тръпка от откриването на нещо ново и различно, дори да преиграваш съответния куест. Също така в новата игра видът на Лидерите ще се променя в зависимост от екипировката им.

Да очакваме ли отново мултиплейър?
Разбира се. Въпросният ще поддържа до четирима играчи. Нанесохме промени в геймплея и интерфейса, които ще подобрят функционалността и ще повишат качеството на мултиплейърното преживяване. Така например играчите няма да има нужда да изчакат отсрещната страна да приключи хода си, за да получат достъп до менажирането на градовете си. Което не значи че ще пропуснат нещо от действията на опонентите си, защото всичко случило се на основната карта ще остава маркирано там в началото на хода им. Като цяло искахме да има минимално изчакване и максимална динамика, доколкото походовостта го позволява.
Източник
Няма коментари:
Публикуване на коментар